Celkový počet zobrazení stránky

štvrtok 18. apríla 2013

Schwäbisch party

Tak som sa po viac ako 2,5 roku dostala na pravú švábsku párty. A aspoň viem, že som doteraz o nič neprišla. Schatzi ma vzal do Esslingenu, čo je inak krásne stredoveké mesto, na narodeninovú párty  nejakého známeho z jeho dediny, kde boli aj iní ľudia, ktorých poznal zbežne. Oslávenec nám otvoril úplne na šrot a pozdravil nás tak, že nás objal, čo bolo mimochodom za celý večer to najmilšie gesto, aj keď si to on nepamätal. V podstate to bola strašná nuda. Všetci sedeli vedľa seba, ale takmer nikto sa s nikým nebavil. Asi najzaujímavejšie na tomto sociologickom experimente pre mňa bolo to, že aj keď niekto oslovil môjho boyfrienda štýlom "čau, ako sa máš?" tak mňa stojacu vedľa ignorovali. Buď som sa musela predstaviť sama alebo ma musel predstaviť on. Nikto sa ma sám od seba nespýtal ako sa volám alebo kto som.
Čo je treba o Šváboch vedieť je to, že neukazujú žiadne emócie (ok, iba negatívne, keď sú naštvaní na to, že je niečo drahé) a sú vždy slušní aj keď vami pohŕdajú. A ak ešte prídete s osteuropa prízvukom tak ste odpísaní hneď. Aj keď akceptovať vás nebudú aj keď ste z Hessenska. A s neukazovaním emócií súvisí aj bozkávanie. Boyfriend ma upozornil, že ak sa budeme bozkávať (čo sa tak robí, keď ste s osobou, ktorú máte radi) budú mať ľudia blbé kecy:-) A tak sa aj stalo. A to sme sa iba bozkávali a ja som ho občas chytila za zadok(verte mi, vy by ste to urobili tiež) a boli sme v miestnosti, kde nebol nikto iný a už sme počuli ohováranie. True story. Prišlo mi to roztomilé, cítila som sa ako na strednej skole. Jemu to vtipné neprišlo, hanbil sa aj za nich. Rozhodla som sa, že im dáme dôvod na blbé kecy a myslím, že tým pádom je aj môj boyfriend spoločensky odpísaný na dedine.
Za celý večer ma nikto neoslovil a to ani keď som stála sama v strede kuchyne. Ženy ma odpísali hneď, chvalabohu som si neobliekla šaty, ktoré som chcela, lebo som sa bála, že budem vyzerať ako socka. Ale ak by som ich mala, bola by som titulovaná za štetku. Popri ich asexuálnych outfitoch z Espritu a S.Oliveru - tzv. športová elegancia by vynikala aj predavačka z Lidlu.
Obligátne otázky či rozumiem všetko po nemecky. Podobne ako si Taliani myslia, že keď na vás budú hovoriť pomaly a nahlas, tak všetko pochopíte. Problém nie je v tom, že nerozumiem nemecky. Rozumiem perfektne. Ja nerozumiem tomuto sedláckemu dialektu tu a akurát to ničí moju hochdeutsch.
Na párty bolo asi 5 párikov,  čo som zistila až neskor, lebo tieto páry sa ani neobjímali a ani nebozkávali a ani inak si neprejavovali náklonnosť. Toto môže byť veľmi nebezpečné. Môže sa stať, že budete s niekým flirtovať, pretože si budete myslieť, že je single a dostanete od jeho ženy, ktorá sa vynorí spoza stola s jednohubkami, do držky.
Inak oslávenec chcel aby ako darček ľudia doniesli peniaze alebo alkohol. Nedoniesli väčšinou nič. Všetko, čo stojí peniaze, je u Švábov no go. Ja som tiež nepriniesla nič. Ale ja som socka z východu, ja si to môžem dovoliť. Odo mňa sa to očakáva, aj auto môžem ukradnúť. Niektorí ľudia si schovávali alkohol, aby im ho nevypili iní.

Anyway... videli sme jeden pokus o flirtovanie, keď muž chytil pri rozhovore ženu za rameno a darling poznamenal, že tak o dva roky z toho niečo bude, ak sa neodsťahuje jeden z nich:-) Fakt nechápem ako sa rozmnožujú.

A klikať hore nad článkom na myspace player. Je to song od darlinga, takže sharujte na facebooku, aj song v clánku na youtube:-)5 komentárov:

 1. co ti jebeeee, skaping, teda vlastne - trahicke!! vychodni nemci su asi fakt milsi, nikto sa nepozastavuje nad mojim prizvukom, ibak ked poviem daco o tom ze som studovala nj, tak ma chvalia ze ako dobre hovorim (pritom ja uz mam napocitanych sto chyb). ale schovavanie chlastu a ta ich lakomost, to je horzne. inak teraz ma napada ze marius minimus, zvany aj rimsky legionar, bol tiez zo stuttgartu a veruze nanho ten lakomecky opis docela sedi.
  a presne - tie ich dialekty. volaco zavalasia a potom vyzeras ze nevies po nemecky, pri tom ani z ineho bundeslandu by im uz nerozumeli, to robia aj moji :D inak spanielky si vzdy robia srandu z tych ich party, lebo casto je to tak ze len sedia a piju, aj ked ja som bola vzdy na takych kde bolo hölle los. ale postupne starnem a dokedy budem moct chodit na party kde maju vsetci 21 a neposobit tam ako pedagogicky dozor?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. wtf, co to je za lidi ?:D ale mam podezreni, ze uz s nima mam taky zkusenost, rodina manzela my sestrenice je podobna a hlavne to, jak mluvi, s moji nemcinou, ktera pobere leda hochdeutsch, jim nerozumim ani jedno jediny slovo :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak ta tvoje věta o rozmnožování mě zase připomněla moji oblíbenou písničku od Wir sind Helden:

  Ach Aurelie ich solle dir erklären wie in aller Welt sich die Deutschen dann vermehren,
  Wenn die Blumen und die Bienen in Berlin nichts tun als grienen und sich ´nen Teufel um die Bestäugungsfrage schern.
  http://www.youtube.com/watch?v=XhlIgKG7QI8

  Jinak dialekt je jen o zvyku, zvykla jsem si na sächsisch, zvykla jsem si na asi nejhorší rakouský dialekt (kärtnerisch), zvykla bych si i na švábštinu, ale hezké to opravdu není :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ved vieš:D "lepší teplý pivo, než studená němka"

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, toto je moja nová adresa: http://blueyedfox.wordpress.com/
  (Fandím si a predpokladám, že ma čítaš a budeš aj naďalej ;-))
  - Chantal Prym (pôvodne z http://chantal-prym.blogspot.sk/)

  OdpovedaťOdstrániť

bolo mi potešením