Celkový počet zobrazení stránky

štvrtok 29. decembra 2011

Škoda Peacocks

Mnoho ľudí hovorí, že sa na Slovensku zle nakupuje a aké je to super v zahraničí. Čo sa týka módy, mne sa Stuttgart zdá na nakupovanie slabý. Na hlavnej ulici má človek 5 HM, 2 Karstadty, CA, 2x S.Oliver a 2x Esprity, takže výber tragický. V každom obchode je to isté a kolekcie Espritu sú stále drahšie a asexuálnejšie.  Na nemeckom trhu je veľmi malé zastúpenie britských značiek a mne veľmi chýba Marks and Spencers, Next alebo moja milovaná hadrárna Peacocks, ktorá bola jednu dobu v Prahe, ale neprežila. Viem, že to nie je extra kvalita, ale majú výborný výber veľkostí ( na Slovensku nie je mnoho obchodov, ktoré by mali v ponuke rôzne dĺžky nohavíc - pre všetky veľkosti). Majú mne sediace kancelárske šaty (napr. tieto) a nohavice. A ceny sú viac než priaznivé. Keď som doma, nikdy ho nevynechám.

Pri dnešnom nákupe som však bola veľmi sklamaná vzhľadom obchodu. Teda lepšie povedané kabíniek. Ich plusom je to, že sú dostatočne veľké, ale inak je to hrôza.  Je vidieť, že tam nikto nič neprerábal hádam odkedy sa obchod otvoril. Viem si celkom dobre predstaviť, že vedúca /i predajne proste nechá obchod bežať tak ozaj po slovensky, teda štýlom - "pokiaľ to funguje a ešte sa to nerozpadlo, tak je dobre". Stena si naozaj v ničom nezadá s nejakým obchodom na vietnamskej tržnici a tie vyrazené vešiaky sú iba čerešnička na torte. To, že v kabínkach nie je žiadna stolička a človek si musí veci ako napr. bundu, ktorú si vyzliekol, dávať na zem, je naozaj na zamyslenie. Viem, že obchod je otvorený  7 dní v týždni, ale nemyslím, že ak by sa postupne vymaľovali 2 kabínky a namontovali asi 4 vešiaky, že by obchod musel byť kvôli tomu  týždeň zatvorený a prevádzke by ušli miliónové zisky. Možno sa mýlim a proste to nie je možné urobiť, kvôli tomu, že britská centrála to neodobrila alebo niečo podobné. Každopádne by ale bolo vhodné s tým niečo robiť, pretože určite nie som jediná, ktorú prechádza chuť si niečo skúšať a aj kúpiť.
Je viac než pravdepodobné, že to, ako vyzerajú kabínky, je aj chyba zákazníčok. Povedzme si na rovinu - Peacocks je hlavne pre mladé dievčatá, pre ktoré je oblečenie iba spotrebný tovar, takže sa k nemu nechovajú s veľkou úctou. Ale s tým myslím filozofia značky počíta.


3 komentáre:

 1. to je hrozne ako niekedy u nas byvaju veci :(
  http://cookieswardrobe.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. a to mi je práve ľúto, že sa jedná o veci, ktoré by sa dali zmeniť s minimálnymi nákladmi. No uvidíme, napísala som centrále v UK a odpísali, že sa tým budú zaoberať po sviatkoch

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja som z košíc a u nás máme peacocks... chodím tam pravidelne a vždy si tam niečo vyberiem...či už od spodneho pradla, cez rifle, svetriky, tašky, bižu alebo tých somariniek čo majú pri pokladniach :o) a čo sa týka stoličky v kabínke to som si všimla aj v iných obchodoch... :/ otras

  OdpovedaťOdstrániť

bolo mi potešením