Celkový počet zobrazení stránky

sobota 14. júna 2014

Chcete ísť zadarmo na Zurich open air?

Pomaly si zvykám na spoločné bývanie. Teda, nie je to pre mňa 1x. Iba pre drahého, ktorý až na malé intermezzo na vysokej, keď býval na internáte (na nemeckom intráku nebývate s iným človekom izbe, máte vždy izbu sám) sa vrátil zase domov, pretože na internáte nemal dosť súkromia. Koš na bielizeň a umývanie záchodu sú nadávky, zásadne sa nimi nezaoberá:-)
Nejaké tipy ako si ho prevychovať? Ešte stále spíme na matraci na zemi v obývačke, už je to 5 mesiacov. Síce sme konečne kúpili skrinu, ale páchne tak, že v tej izbe nemôžeme spať. A síce sme boli vziať od mojej šéfky posteľ a išli sme kvôli tomu asi 70 km, ale keď je to "zadarmo" tak si aj koleno necháme vŕtať. No posteľ je príliš veľká a nezmestí sa vedľa skrine. Nejak sme si nevšimli, že naš izba má jednu stenu šíkmú. Si pripadám ako Pat a Mat, ale uznáte. Šikmá stena? Aspoň sa mi podarilo vyhodiť inú skriňu, ktorá tu zostala po predošlej nájomníčke a pamätala si hádam vpád spojeneckých vojsk. Tá zmes vône lepidla, prachu, vlasov a starej kože nemala chybu. Ale v Nemecko sa nič nevyhodí iba tak, odvoz skrine mi trvalo vybaviť asi 3 týždne.

Svetlé a krátkodobé plány sú iba dovolenka na Sicílii. Ak má niekto tipy, sam s nimi. Zatiaľ má chlap vybaviť auto, tak uvidíme a festivaly.Inak ak má niekto záujem, od 28.augusta do 31. augusta je v Zürichu open air festival kde hrajú napr. White lies alebo Royksopp, Metronomy a tak - celý line up tu. Švajc je drahý, ale my sme sa nahlásili ako dobrovoľníci a dúfam, že sa nám ozvú a budeme tam robiť takže vstup a jedlo bude zadarmo a človek robí počas 4 dní zhruba 16 hodín dohromady napr. na bare alebo pri vydávaní free pasov. A myslím, že povestné záchody nie sú v náplni práce

Ak máte záujem, viac info tu - http://www.zurichopenair.ch/helferinfos/

1 komentár:

  1. ooo, gratulejšn k novému bývaniu, smradľavým skriniam a zisteniu, že chlapa, ktorý pridlho doma býval, nepretvoríš... naozaj nie. Bzw. ak sa mu z času na čas niečo z tvojich pripomienok nejakým zázrakom/omylom podarí naplniť, nezabudne to najbližšieho polroka pripomínať a oslavovať... poznáme.
    My sme podobne ako A je to! zariadili celú obývačku a potom sa divíme, prečo sa dve nohy stola (takého toho na jednej strane pripojeného k regálu) vznášajú vo vzduchu, no... naša podlaha je našikmo :D tak sme sa pár dní bavili na tom, že sme si všelijaké veci kotúľali z jednej strany na druhú a dodnes (už rok) máme nožičky podložené 4cm hrubým naskladaným kartónom :)

    OdpovedaťOdstrániť

bolo mi potešením